با ما تماس بگیرید

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

منو
تاریخ انتشار: یکشنبه 15 تیر 1399
وکیل برای الزام به تنظیم سند رسمی

 وکیل برای الزام به تنظیم سند رسمی

قبل از طرح دعوای الزام به تنظیم سند رسمی و قبل از ثبت دادخواست حتماً به یک وکیل دادگستری و وکیل متخصص الزام به تنظیم سند رسمی مراجعه کنید.در طرح این دعوا علاوه بر دانش حقوقی وجود تجربه و قواعد حاکم بر معاملات املاک و تسلط بر مقررات حاکم بر قراردادها نیز ضروری است.در صورتی که توانایی پرداخت دستمزد وکیل را ندارید (که به نظر ما بهتر است در هر حال و هر صورت برای این دعوا وکیل بگیرید) می توانید با یک وکیل متخصص و با تجربه در زمینه دعاوی ملکی و دعوای الزام به تنظیم سند رسمی تعامل داشته و در ارتباط باشید و حتماً مشاوره بگیرید.

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 964

دادخواست الزام به تنظیم سند ملک

نام مرجع رسیدگی : مجتمع قضايي شهيد باهنر
شماره دادنامه : ................
نام شعبه : 123 دادگاه عمومی    
خواهان : مریم.......زهره..... محمد تقی....  محمود.... صغری....
خوانده :  بتول..... حسن..... قوام....    

خواسته : الزام خواندگان به تنظیم سند

 دلایل ومنضمات دادخواست : 
1- رونوشت مصدق قولنامه  

2- شهادت شهود

3- استعلام ثبتی

شرح دادخواست الزام به تنظیم سند رسمی ملک :

ریاست محترم دادگاه شهید باهنر:
احتراما" به عرض عالی می رساند که اینجانبان مبادرت به خرید چند واحد از ملک مذکور به پلاک ثبتی ...... نموده ولیکن خواندگان تا کنون جهت تنظیم سند رسمی تا به حال هیچ اقدامی را به عمل نیاورده اند ؛ حال از محضر دادگاه محترم خواستار الزام خواندگان به حضور در دفترخانه به جهت تنظیم سند رسمی می باشیم .

 

 

 

رای دادگاه بدوی - الزام به تنظیم سند رسمی :

دادگاه پس ازرسیدگی وگرفتن استعلام ثبتی مالکیت پلاک احراز نموده که پلاک ثبتی معترض عنه به نام خوندگان نمی باشد لذا به استناد بند 4 ماده 84 آئین دادرسی مدنی دعوی خواهانها را غیر قابل استماع تشخیص واعلام نموده است .
رای صادره حضوری وظرف مدت 20 روز پس از ابلاغ قابل تجدید نظر در دادگاه محترو تجدید نظر استان خواهد بود .

 

 

 

رای دادگاه تجدید نظر - الزام به تنظیم سند رسمی :

با توجه به اینکه سه دانگ از پلاک ثبتی موصوف در مالکیت خانم بتول ...بوده که مشار الیها در دادخواست اولیه نیز طرف دعوی قرار نگرفته تجدید نظر خواهی نسبت به سهم نامبرده وارد نبوده ومستندا به ماده 353 قانون آیین دادرسی مدنی این قسمت از دادنامه مزبور نقض وپرونده جهت اظهار نظردر ماهیت امر به دادگاه نخستین اعاده می گردد واما در خصوص تجدید ظر خوانده ردیف دوم صرف نظر از اینکه خواهانها نام مشار الیها را در دادخواست حسن ....اعلام که مغایر با پاسخ اداره محترم ثبت می باشد سه دانگ دیگر بازداشت بوده که الزام به تنظیم سند رسمی مسموع نمی باشد ودر این قسمت رای مزبور به استناد ماده 353 ق.آ.د.م.نقض گردیده .رای صادره قطعی است.

 

 

نظرنهایی - الزام به تنظیم سند رسمی :

اینجانب با مد نظرقرار دادن کلیه ادله ومدارک منضم به دادخواست تقدیمی خواسته خواهان مبنی بر الزام خواندگان به تنظیم سند رسمی را وارد ندانسته وآن را رد می نمایم چراکه در پاسخ استعلام به عمل آمده از اداره ثبت مالکیت شخص خوانده محرز نمی باشد تا بتوان مشارالیه را ملزم نمود به تنظیم سند رسمی واما در خصوص خوانده ردیف دوم صرف نظر از اینکه خواهانها نام مشار الیها را در دادخواست حسن ....اعلام که مغایر با پاسخ اداره محترم ثبت می باشد سه دانگ دیگر بازداشت بوده که الزام به تنظیم سند رسمی مسموع نمی باشد ودر این قسمت رای مزبور به استناد ماده 353 ق.آ.د.م. نقض خواهد بود.

 

 

 

 

مطالب مرتبط با الزام به تنظیم سند رسمی : 

1- الزام به تنظیم سند ملک الزام به انجام تعهد

2- الزام به تنظیم سند رسمی ملک نمونه دادخواست و رای

3- تنظیم سند مالکیت خودرو، نکات مهم و رای دادگاه

4- مشاوره با وکیل جهت تنظیم قرارداد،وکیل متخصص قرارداد

5- الزام به تنظیم سند رسمی ملک، آپارتمان، زمین، مغازه

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب موردنظر
کلیدواژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.