با ما تماس بگیرید

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

منو
تاریخ انتشار: جمعه 30 آبان 1399
نمونه پرونده عملی خیانت در امانت

 نمونه پرونده عملی خیانت در امانت

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 1182

پرونده عملی خیانت در امانت

شکواییه خیانت در امانت

شاکی : سید جلال... فرزند ...
مشتکی عنه : سپیده ... فرزند ... به نشانی.....

نوع اتهام و موضوع شکایت : خیانت در امانت

متن شکواییه خیانت در امانت :

احتراما" به استحضار می رساند شخصی به نام خانم سپیده ....... را در دفتر مجاور امور مشترکین متعلق به خودم مشغول به کار کردم و پس از مدتی به علت مراجعه بیش از حد مراجعین متوجه شدم که ایشان در امور نقل وانتقال و پرداخت مبالغ مورد معامله خیانت در امانت نموده است وضمنا" اشعار می دارد که نامبرده به پیوست برگه تعهدی را امضاء نموده که کلیه مسئولیت ناشی از انجام کار در این مدت به عهده نامبرده بوده است وپس از صحبت با ایشان خواستار تسویه حساب با من ومشتریان شدم ولی ایشان کلیه مدارک کارکرد ، صلح نامه وچندین فقره اررسید نقل وانتقال دفتر امور مشترکین مجاور این دفتر که با مهر جعل نموده و یا سوء استفاده از مهر دفتر .... نموده واز افراد مختلف پول خط گرفته و رسید جعلی به ایشان داده پس از مدتی به بانک ملت شعبه که مدت 20 سال است در آن حساب دارم مراجعه کردم وریاست بانک به من گفتند چند وقت پیش فردی به نام .... به بانک مراجعه کرده ویک فقره چک به مبلغ 20/000/000 ریال به بادجه تحویل داده وگفته از خانم متین .... در یافت کرده که پس از دیدن برگشتی چک متوجه شدم که همسر سابق ایشان به نام ایشان به نام ناصر مختار چک را از دسته چکی که متعلق به دیگری می باشد ونزد اینجانب امانت بوده سرقت شده وتعداد دیگری از این دسته چک هنوز به بانک نیامده ومبالغ دو عدد سیم کارت از من دریافت نموده که سند به نام خانم ملیحه ....... ومن تنظیم کند که این کار را انجام نداده .

 

باز جوئی از شاکی خیانت در امانت :

سوال : چگونگی خرید یک خط تلفن همراه از دفتر امور مشترکین واقع در آدرس ....را دقیقا" توضیح دهید ؟
پاسخ : اینجانب در تاریخ...یک خط تلفن همراه از خانم سپیده ...به صورت اجاره به شرط تملیک خریداری نموده ومبلغ دو میلیون وپانصد هزارریال نقدا" و3 فقره چک هر کدام به مبلغ 22/820/000 ریال که 3قسط آن پرداخت وآخرین آن 1382/02/05 میباشد ،لذا جهت تنظیم سند از نامبرده وکلاهبرداری شکایت دارم.

 

صورتجلسه دادگاه - خیانت در امانت :

به تاریخ 31/1/84 شعبه 1032 دادگاه عمومی در وقت مقرر به تصدی امضاء کننده زیر تشکیل است وپرونده امر تحت نظر قرار دارد وشاکی در دادگاهذ حضور دارد ولی متهم با وجود دعوت از طریق درج در روزنامه کثی الانتشار در دادگاه حضور نیافته ولایحه ای هم ارسال نکرده .دادگاه خطاب به شاکی شکایت خود را با ذکر دلیل بیان دارید وشاکی بیان می دارد احتراما" به استحضار می رساند شخصی به نام خانم سپیده.....را در دفتر مجاور امور مشترکین متعلق به خودم مشغول به کار کردم وپس از مدتی به علت مراجعه بیش از حد مراجعین متوجه شدم که ایشان در امور نقل وانتقال وپرداخت مبالغ مورد معامله خیانت در امانت نموده است وتقاضای رسیدگی ومجازات را دارم .
سوال : به طور دقیق ذکر کنید که چه اموالی از شما مورد خیانت در امانت قرار گرفته ؟
پاسخ : 3 خط موبایل به شماره های .....و.....و....ویک طقره دسته چکبه شماره ....ومبلغ 000/000/8 ریال کارکرد دفتر از تاریخ 29/5/81 لغایت 9/9/81قد رالسهم اینجانب .

 

رای دادگاه - جرم خیانت در امانت : 

در خصوص شکایت سید جمال...فرزند....برعلیه خانم سپیده.....دایر بر اتهام خیانت در امانت با عنایت به شکایت شاکی وگزارش ما"مورین وتصویر مدارک ومستندات ارایه شده وسایر قراین وبراهین موجود در پرونده بزهکاری وی محرز ومسلم بوده لذا دادگاه مشارالیه را به جرم خیانت در امانت به استناد ماده 674 قانون مجازات اسلامی به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم می نماید ودر مورد اتهام دیگر در خصوص سرقت وفروش مال غیر (کلاهبرداری)به لحاظ عدم کفایت دلیل به استناد بند الف ماده 177 ق.آ.د.ک.مصوب سال 1378مجاس شورا قرار منع تعقیب را صادر واعلام می نماید .
رای دادگاه غیابی وظرف مدت 10 روز پس از ابلاغ وفق مقررات قابل واخواهیدر دادگاه وظرف مدت 20روز پس از آن قابل تجدید نظر در دادگاه تجدید نظر استان خواهد بود .

 

نظر نهایی در خصوص خیانت در امانت : 

اینجانب با در نظر گرفتن کلیه مدارک ومستندات ضم پرونده وگزارشات واستعلامات به عمل آمده منجمله ابراز شهادت شهود عمل مجرمانه انجام شده متهم را قابل انتساب به وی دانسته و نظر دادگاه بدوی را در خصوص بزه انتسابی به شخص متهم قابل انتساب دانسته  لذا مشارالیه محوم است مستندا"به ماده 674 ق.م.ا.به تحمل یکسال حبس تعزیری .

 

 

مطالب مرتبط با جرم خیانت در امانت :

1- تحلیل جرم خیانت در امانت

2- شکوائیه خیانت در امانت

3- سوء استفاده از سفید امضا (نوعی خیانت در امانت)

4- نکات مهم+پرونده عملی جعل و استفاده از سند مجعول

5- نمونه لایحه اعتراض به قرار منع تعقیب و تصمیم دادگاه

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب موردنظر
کلیدواژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.