با ما تماس بگیرید

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

منو
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: دوشنبه 31 شهریور 1399

 سلب و لغو حضانت از زن، زوجه، مادر

سوال حقوقی : در صورتی که زن و شوهر طلاق توافقی بگیرند و مرد حق حضانت فرزندان را به زن واگذار کند آیا مرد بعد از مدتی می تواند  تقاضای سلب حضانت فرزندان را از زن بنماید؟

امتیاز: Article Rating

جواب :

در صورتی که زوجین توافق نمایند که حضانت فرزندان مشترک را به زوجه محول نموده و بر همین اساس اقدام به طلاق نمایند، هرگاه زوج بر خلاف توافق خود، تقاضای سلب حضانت فرزندان را از مادر بنماید، اگر علت حادث و جدیدی برای سلب حضانت از زوجه عنوان نکرده باشد، با توجه به تعیین تکلیف این قضیه با توافق زوجین و لازم‌الوفا بودن توافق مزبور بر اساس ماده ۱۰ قانون مدنی، موضوع خواسته زوج محکوم به رد است.

 

مطالب مرتبط با حضانت فرزند:

1- واخواهی از سلب حضانت فرزند، نمونه دادخواست، نمونه رای

2- نمونه رای سلب حضانت فرزند، دادگاه خانواده، وکیل خانواده

3- نمونه رای مطالبه نفقه فرزندان مشترک، دعاوی خانوادگی

4- سلب حضانت، لغو حضانت

ایجاد شده توسط مسعود محمدی، وکیل پایه یک دادگستری
اشتراک گذاری
ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب موردنظر
کلیدواژه ها

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.