با ما تماس بگیرید

021-86095462

ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

منو
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: پنجشنبه 21 اسفند 1399
نمونه صورتجلسه – توافق و تقسیم ارث بین ورثه

 نمونه صورتجلسه – توافق و تقسیم ارث بین ورثه

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 6937

متن صورتجلسه و قرارداد تقسیم اموال بین ورثه

بدینوسیله امضاکنندگان ذیل و وراث مرحوم .......... برهان ضمن توافق و صلح و فصل خصومت های احتمالی به شرحی که در ادامه خواهد آمد در مورد سهم الارث خود و ماترک آن مرحوم با بکدیگر توافق و مصالحه نموده و اموال مشترک را تقسیم می نمایند.

 

1- ماترک مرحوم ............. برهان عبارت است از هفت هزارمتر مربع زمین در روستای ... ، که مدرک مثبت مالکیت ایشان یک صلح نامه است از مالکین قبلی.

 

2- ملک موصوف واجد مجموعه ای از مشکلات حقوقی است که شرکا و طرفین این قرارداد متعهد می شوند در جهت رفع این مشکلات و موانع حقوقی با یکدیگر مساعدت و همکاری بنمایند.این مشکلات حقووقی عبارتند از یکی احتمال وقف بودن تمام یا قسمتی از  ملک و دیگر ادعای همسایه ملک مجاور مبنی بر داشتن سهم و تصرفات قانونی وی و در  نهایت تصمیم شورای ده در خصوصص قرار گرفتن قسمتی یا تمام این قطعه زمین در طرح توسعه آموزش روستا.

 

3- ورثه مرحوم ........ برهان در زمان فوت عبارت بوده اند از آقای امید ..... ، آقای افشین .... و خانم مهری ........ که بدیل فوت آقای افشن ...، همسر ایشان خانم مهری .......، جانشین ایشان خواهد بود.

 

4- طرفین توافق می نمایند که هر یک از خانم ها مهری .......و...... و آقای امید ... بطور کاملا مساوی از این ملک سهم ببرند.

 

5- با عنایت به اینکه مرحوم ..... در زمان حیات خود جمعا مقدار ..........متر از ملک موصوف را به موجب قرارداد عادی به آقایان ......... انتقال و واگذار نموده است این متراژ، از کل سهام، کسر شده و آنچه باقی می ماند بین ورثه موضوع بند 3، به صورت مساوی تقسیم خواهد شد.

 

6- خانم مهری ....... با امضای این صورتجلسه و صلح نامه از کل مهریه و حق و حقوق ناشی از زوجیت خود اعلام انصراف و گذشت و ابراء نموده و در این خصوص هیچ گونه ادعایی نخواهد داشت.

 

7- خانم مهری .....تعهد می نماید که نیمی از سهم خود را پس از حصول نتیجه و رفع مشکلات حقوقی به یکی از فرزندان خود، آقای امید ....، به صورت بلاعوض صلح و هبه نماید.

 

8- خانم مهری ...... سه دانگ از آپارتمان خود واقع در تهران، نارمک، ........... را به صورت عمری به فرزند خود آقای امید .... صلح نموده و توافق می شود که تا زمان حیات خود حق استفاده از آن آپارتمان را داشته و پس از آن به صورت قهری سه دانگ مالکیت به آقای امید .... منتقل می شود.

 

9- در راستای رفع مشکلات حقوقی، طرفین با انتخاب یک وکیل دادگستری و انعقاد قرارداد و سپردن مدارک به وی و دریافت رسید، همکاری و همراهی نموده و سایر مفاد قرارداد بعد از حصول نتایج مثبت حقوقی در این خصوص قابل اعمال خواهد بود.

 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب موردنظر

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.