ساعات کاری دفتر

9:00 تا 18:00

منو
مطالب و مقالات حقوقی
تاریخ انتشار: شنبه 01 مرداد 1401
لایحه تجدید نظرخواهی شاکی از حکم کیفری ارتباط نامشروع

 لایحه تجدید نظرخواهی شاکی از حکم کیفری ارتباط نامشروع

هدف از جرم انگاری دعوای ارتباط نامشروع یا رابطه نامشروع التزام بیشتر زوجین به رابطه خانوادگی و دوام این رابطه است هر چند که در عمل بهره ای که از این جرم انگاری برده می شود فصل و ختم هر چه بیشتر رابطه زناشویی است.به دلایلی که از حوصله این مطلب خارج است در سالهای اخیر اینگونه روابط بسیار شدت گرفته و دیگر انحصار آن بدست مردان نیست بلکه زنان هم دور از چشم شوهر وارد رابطه نامشروع و غیر قانونی با مردان اجنبی و بیگانه می شوند.آنچه روشن است ممنوعیت قانونی و تلاش در جهت محدود کردن زنان از کثرت این جرم نکاسته و فقط آنرا به شدت مخفیانه نموده و از جلوت به خلوت کشانده ! که طبیعتاً به این دلیل نوع ، جنس و عمق رابطه هم از یک مصاحبه و مذاکره کلامی به هم آغوشی و مراحل پیشرفته تر کشیده شده!!! 

 

امتیاز: Article Rating | تعداد بازدید: 411

متن لایحه تجدیدنظرخواهی از حکم بدوی رابطه نامشروع

بسمه تعالی
ریاست و مستشاران محترم دادگاه تجدید نظر استان تهران
با سلام
احتراما اینجانب مینا کاویانی به وکالت از شاکی مرحله بدوی (آقای علی ......) در مقام تجدیدنظرخواهی از دادنامه شماره ..... صادره از شعبه 107 کیفری شهرستان .... مراتب زیر را به عرض آن عالی مقامان می رسانم:
1-  موکل و خانم نسیم .........(تجدیدنظرخوانده ردیف اول) به موجب سند ازدواج شماره ..... مورخ 02/04/1369 تنظیمی در دفتر ازدواج شماره 5 به عقد دائم یکدیگر درآمده اند که حاصل این ازدواج دو دختر 12 و 4 ساله می باشد.
2- از اردیبهشت ماه سال گذشته خانم نسیم ....... زندگی مشترک را ترک نموده و حاضر به تمکین از موکل و ایفای وظایف زناشویی خود نمی گردد.
3- موکل با ارسال اظهارنامه مورخ 10/03/1400 (پیوست یک) و اظهارنامه مورخ 18/03/ 1401 (پیوست دو)  به خانم نسیم ......، از ایشان دعوت به تمکین می نماید.
4- پس از طرح دادخواست الزام به تمکین از سوی موکل (پیوست سه)، وکیل خانم نسیم ...... با حضور در جلسه ی مورخ 07/03/1401 مراتب تمایل و آمادگی خانم نسیم ...... را جهت تمکین و بازگشت به زندگی مشترک اعلام می نماید. 
5- از سوی دیگر و برخلاف اظهارات خانم نسیم ...... مبنی بر تمایل به زندگی مشترک و تمکین از همسرش، موکل بر اساس گفته های فرزندان و پیام های ارسالی خانم نسیم ...... در واتساپ متوجه می شود که خانم نسیم ...... با مرد دیگری در ارتباط بوده و به منزل وی رفت و آمد دارد. (پیوست چهار) 
6-  با استخدام چند نفر و تعقیب خانم نسیم ...... مشخص می گردد که خانم نسیم ...... بصورت مستمر با مردی (آقای حمید ......، تجدیدنظرخوانده ردیف دوم) در ارتباط بوده و حتی با یکدیگر به سفر شمال می روند که فیلم و تصویر تجدیدنظرخواندگان در سفر شمال پیوست پرونده ی بدوی نیز می باشد و بعضی شب ها با این شخص در ویلایی به سر می برد که تمامی این اشخاص در خصوص مشاهدات خود حاضر به ادای شهادت می باشند .  
7- پس از اطمینان موکل از ارتباط مابین تجدیدنظرخواندگان، در یکی از شبهایی که تجدیدنظرخواندگان در ویلای مذکور بوده اند موکل با پلیس 110 تماس می گیرد.
8- با حضور نیروهای پلیس و پس از اخذ مجوز از قاضی کشیک دادسرا، نیروهای پلیس نیمه شب به منزل مذکور وارد شده و خانم نسیم ...... را بصورت نیمه برهنه با آقای حمید ....... دستگیر می نمایند که گزارش نیروی انتظامی نیز در صفحات 1و2 پرونده مضبوط می باشد 
9- پس از دستگیری تجدیدنظرخواندگان و حضور ایشان نزد قاضی محترم شعبه 107 کیفری شهریار، هر دو نفر به داشتن ارتباط نامشروع با یکدیگر اقرار می نمایند.
10- آقای حمید ....... ضمن اقرار به داشتن ارتباط با خانم نسیم ...... (در صفحه 6 پرونده) اظهار می نماید

 

 این قسمت از لایحه به جهت حفظ اسرار موکل حذف شده است.


11- از سوی دیگر خانم نسیم ...... با اقرار به ارتکاب جرم مذکور (در صفحه 7 پرونده)، اظهار می نماید چون همسرم مرا طلاق نمی داد اقدام به ارتکاب این عمل نمودم، این در حالی است که:
اولا : خانم نسیم ...... هیچگاه درخواست طلاق ننموده که همسرش با آن موافق یا مخالف باشد و همسر ایشان نیز هیچ زمانی قصد طلاق دادن ایشان را نداشته و به همسر و زندگی مشترک خود علاقه داشته و در همین راستا چندین مرتبه با ارسال اظهارنامه ایشان را دعوت به تمکین نموده است.
ثانیا :  اظهارات خانم نسیم ...... که مدعی می باشد به جهت جدا بودن از همسرش مرتکب این جرم شده ، با سایر  اظهارات و اعمال ایشان ضد و نقیض می باشد. زیرا ایشان در جلسه رسیدگی به الزام به تمکین اعلام می نماید به زندگی مشترک خود علاقه دارد و حاضر به تمکین از همسر خویش است. از سوی دیگر به همسر خود در واتساپ اعلام می نماید که با شخص دیگری در ارتباط است و با آقای حمید ........ رابطه برقرار می نماید.  
ثالثا : در جای دیگری اظهار می نماید چون همسرم مرا طلاق نمی دهد و از وی جدا زندگی می کنم مرتکب این جرم شده ام. این در حالی است ترک زندگی مشترک و عدم تمکین از جانب خانم نسیم ...... صورت گرفته است و ایشان اگر تمایلی به زندگی با همسرش نداشت حداقل درخواست طلاق می نمود اما تا قبل از این پرونده هیچ گاه نیز دادخواست طلاق نداده است.  بنابراین تمامی این مسائل ناشی از اقدام و عمل خود خانم نسیم ...... بوده است و نمی تواند به استناد وضعیتی که از اقدام خود وی ناشی شده جهت توجیه خیانت و رفتار غیراخلاقی و مجرمانه ی خود تمسک نماید.
نظر به مراتب فوق و با عنایت به: 
1-  تصاویر و فیلم های گرفته شده از تجدید نظرخواندگان
2-  اقرار تجدیدنظرخواندگان در محضر دادگاه مبنی بر داشتن رابطه نامشروع با یکدیگر
3-  عدم اظهار آقای حمید ......(تجدیدنظرخوانده ردیف دوم) مبنی بر عقد نکاح موقت یا دائم
4-  متن پیام های ارسالی تجدیدنظرخوانده ردیف اول به موکل 
5-  گزارش مرجع انتظامی و صورتجلسه دستگیری تجدیدنظرخواندگان
و با توجه به اینکه به رغم تحقق تمامی شرایط جرم رابطه ی نامشروع توسط هر دو نفر تجدیدنظرخواندگان ( شامل وجود رابطه بین ایشان و نامشروع بودن رابطه ونبودن رابطه زوجیت مابین ایشان) دادگاه محترم بدوی بدون توجه به ادله موجود در پرونده و بر خلاف نص ماده 637 قانون مجازات اسلامی حکم به برائت تجدیدنظرخوانده ردیف دوم صادر نموده است، مستندا به بند های ب و ت ماده 434 قانون آیین دادرسی کیفری، نقض دادنامه بدوی و صدور رای شایسته بر محکومیت تجدیدنظرخوانده ردیف دوم به ارتکاب جرم رابطه نامشروع دون زنا از محضر آن عالی مقامان مورد تقاضا می باشد.                   
با تشکر و تجدید احترام

 

راه های تماس و مشاوره با وکیل برای شکایت رابطه نامشروع 

ثبت امتیاز
نظرات
در حال حاضر هیچ نظری ثبت نشده است. شما می توانید اولین نفری باشید که نظر می دهید.
ارسال نظر جدید

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

جستجوی مطلب موردنظر

رزرو وقت مشاوره حقوقی با ما

در صورت تمایل به دریافت مشاوره حقوقی با وکیل پایه یک دادگستری و وکیل متخصص، جهت هماهنگی و رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری و مشاوره حقوقی تلفنی، کلیک کنید.